Складові підвіски – деталі що першими відчувають на собі всю недосконалість дорожнього покриття, зокрема, наконечники рульової тяги та кульові опори, важелі підвіски та лінивець заднього мосту. У цій статті ми розповімо про реставрацію кульової опори та важелів.

Почнемо з того, що кульова опора – це важлива складова автомобільної підвіски, оскільки вона приймає на себе вагу передньої частини автомобіля і під час руху піддається ударному навантаженню.

Кульова опора – кульовий шарнір, який через важіль поворотного кулака керує положенням коліс, завдяки чому автомобіль може їхати вперед-назад та маневрувати. Вся шарнірна конструкція захищена від попадання бруду, пилу та води гумовим пильовиком. Через постійне навантаження кульова опора схильна до пришвидшеного зношення. Прискорити цей процес можуть і пильовики, які порвалися, тоді все дрібнофракційне сміття і волога відразу потрапляє в з'єднання, що і виведе кульову опору з робочого стану. Якщо довгий час ігнорувати проблему непридатного пильовика або зносу кульової опори, то можна зіткнутися з дуже неприємними наслідками. Наприклад, при наїзді на яму колесо підстрибне і корпус кульової розколеться. Як результат – це вивернуте колесо, пом'яте крило, виклик евакуатора, дивом буде уникнути при цьому ДТП. Найбільш вразливою частиною ходової, водії легкових автомобілів називають важелі. Їхній стан пов'язаний як з якістю доріг, так і з манерою їзди.

Дуже важливою є своєчасна діагностика проблеми, тому не варто нехтувати плановими ТО. Фахівці автосервісу OSCAR у Києві із задоволенням вам у цьому допоможуть. Якщо під час їзди ви відчуваєте помітний люфт, сторонні звуки і в цілому керованість автомобілем стала набагато гіршою, бачите нерівномірне зношення гуми, все це може служити дзвіночком про необхідність заміни кульової опори. Важливо знати, що кульові опори міняють парами, оскільки знос однієї пришвидшує на знос іншої. Найчастіше кульова опора і важіль складають одне ціле, тому у разі несправності доведеться змінювати всю цю нерозривну конструкцію. Із цього отримуємо вартісний ремонт. Не завжди покупка нових деталей є можливою, через їх вартість або банально через її відсутність на ринку зараз. В більшості випадків власники авто обирають реставрацію. Ніхто не каже, що реставрований елемент підвіски буде еквівалентним або краще ніж новий, проте допоможе повернути деталь у гарний технічний стан. Бувають звичайно випадки, коли реставрація деталі неможлива, або економічно менш вигідна, ніж повна заміна.

Ця стаття саме про ті випадки, коли реставрація є обґрунтованим рішенням. Відновлення кульових опор та важелів дозволить повернути підвіску у робочий стан, при цьому не жертвуючи якістю та грошима. Специфіка процесу реставрації кульової опори полягає в тому, щоб позбутися люфту (зазору), який виник між кульовим пальцем та корпусом кульової опори. У цьому місці завжди є невеликий люфт, залежно від місця виробництва кульова має невеликий повітряний зазор (від 3 до 8 мм). По суті, кульова вже із заводу-виробника йде із схильністю до прискореного зносу і в процесі експлуатації автомобіля він збільшується, що і призводить до некоректної поведінки автомобіля на дорозі. Причиною збільшення люфту є усадка полімерного вкладиша, яка спричиняє появу так званого “стуку”.

Станція технічного обслуговування ОСКАР надає послуги:

  • ремонт рульових наконечників;

  • відновлення важелів підвіски (реставрацію важелів виконують із використанням сталі, чавуну чи алюмінію);

  • реставрація кульових;

  • і т.д.

Існує два методи реставрації кульових опор: розбірна або з використанням полімеру. У разі використання другого методу демонтаж опори необов'язковий. У той час як метод розбирання вимагає зняття опори, розбирання корпусу і поділу цільної деталі на дві частини. Потім, звичайно, все збирається назад і прихоплюється зварюванням, при цьому важливо уникати перегріву. Метод реставрації з використанням полімеру відбувається за допомогою нагнітання під високим тиском розігрітого високоміцного полімеру в шарнір. Розігрітий полімер заповнює всі пустоти, і при застиганні утворює цілісний вкладиш, який якістю не поступається заводському. Завдяки даній технології з використанням полімеру власник автомобіля в майбутньому матиме можливість оновлювати вкладиші шарнірів тим самим полімером, чим значно збільшить термін експлуатації кульових опор. 

Незважаючи на нашу велику любов до автомобілів марки BMW у нас достатньо досвіду та спеціального обладнання щоб привести до нормального технічного стану автомобілів інших марок (Audi, VW Passat та багато інших). Сертифіковані фахівці нашого сервісу надають широкий спектр послуг з діагностики, обслуговування та ремонту автомобілів.