Сучасне авто досить важко уявити без кондиціонера або клімат контролю. Тому несправності у його роботі дуже відчуваються. Комфорт автомобіля, особливо в спекотну пору року, більшою мірою залежить від кондиціонера. Наявність кондиціонера, як і будь-якої опції автомобіля потребує своєчасного обслуговування, а іноді й ремонту. Якщо обслуговування автомобілісти іноді проводять самі, то ремонт автокондиціонерів потрібно проводити тільки на спеціалізованих станціях.
Послуги, які надає станція технічного обслуговування системи кондиціонування автомобіля ОСКАР:
-
діагностика системи кондиціонування автомобіля;
-
антибактеріальне очищення кондиціонера;
-
заправка/дозаправка фреону;
-
ремонт радіатора кондиціонера;
-
заміна шлангів високого тиску;
-
ремонт компресора кондиціонера.
Антибактеріальне очищення кондиціонера – це профілактика не тільки системи кондиціювання, а й вашого здоров'я. Те, що ми іноді приймаємо за застуду, викликану холодними потоками кондиціонера або подразнення слизової оболонки, є насправді інфекцією, яка потрапила до нас з дефлекторів вентиляції.
У чому полягає процес профілактичних робіт? Діагностика починається з огляду стану патрубків системи, у зв'язку з перепадами температур матеріал патрубків схильний до деформації. Якщо під час огляду фахівець помітив на патрубках маслянисті виділення, це привід для більш детальної діагностики. У ході діагностики перевіряють роботу компресора, стан шлангів та прокладок, перевіряють рівень холодоагенту та олії. Рівень фреону та олії знижується природним шляхом у процесі експлуатації, тому при плановому обслуговуванні необхідно відновити базові рівні. Важливо пам'ятати, що навіть у холодну пору року, коли ви не користуєтесь кондиціонером (як правило, це зима) необхідно проводити профілактичні заходи. Попередньо прогрівши салон потрібно на кілька хвилин включити кондиціонер, це потрібно для рівномірного розподілу рідин, що змащують в системі.
Основною несправністю кондиціонера є витік фреону. Ця проблема найчастіше викликана розгерметизацією системи охолодження, як правило вона виникає через вібрацію в місцях стику різних елементів або через знос ущільнювачів. У будь-якому випадку витік слід якнайшвидше усунути. Показник рівня кількості холодоагенту в системі кондиціонування встановлюється заводом-виробником індивідуально для кожного автомобіля. Його рівень необхідно перевіряти мінімум раз на два роки, ну а у разі його витоку, то усунути причину витоку та заправити фреон до необхідного рівня. Цю роботу має виконувати спеціалізований майстер, оскільки вона потребує спеціального обладнання та матеріалів.
Щоб вирішити цю проблему спочатку шукають місце витоку та причину, обов'язково перевіряють датчик тиску. Якість охолодження не завжди сигналізує нам про серйозну поломку, можливо це через осілий пил на теплообміннику, в такому випадку його необхідно очистити.
Щодо заправки фреону, не варто це робити самостійно. Адже неправильна кількість холодоагенту може зовсім зашкодити системі. Кількість фреону заливається за нормами конкретного авто, ні більше, ні менше. Довіртеся професіоналам, це заощадить вам гроші та нерви. Перед тим, як заправляти фреон, необхідно перевірити систему на протікання, щоб переконатися, що система зможе функціонувати за умови високого тиску. Для цього на станціях технічного обслуговування проводять тестування шляхом нагнітання тиску в систему, найчастіше використовують азот. Його задувають у систему, вимірюють рівень, вичікують певний проміжок часу та вимірюють рівень знову. Якщо значення не змінилося, то герметичність системи в порядку і можна заправляти кондиціонер холодоагентом. Якщо значення зменшилося, то варто шукати місця розгерметизації.
Складові системи кондиціонування автомобіля та ознаки їх виходу з ладу:
-
компресор – сторонній гул, заклинювання, вимкнення системи;
-
випарник – зниження якості охолодження, неприємні запахи в салоні;
-
осушувач – намерзання на трубках, відключення кондиціонера;
-
конденсатор – зниження якості охолодження, відключення кондиціонера;
-
терморегулюючий вентиль – намерзання на трубах, відключення кондиціонера, зниження якості охолодження.
Для повноцінної діагностики системи кондиціювання слід звернутися на станцію технічного обслуговування автомобілів, тільки там вдасться знайти місце витоку фреону, провести діагностику компресора та електричної складової. Якщо кондиціонер вашого авто перестав працювати в нормальному режимі то необхідно провести діагностику, спочатку хоча б самостійну. Для початку необхідно провести чищення підкапотного простору. Подивіться на стан фільтра салону, якщо фільтр чистий, то ставимо його назад, якщо ж брудний, необхідно замінити його на новий. Оцініть у якому стані трубки та шланги, перевірте лопаті вентилятора, ремінь та компресор. У разі виявлення витікання фреону через пошкоджені трубки, їх необхідно замінити.
Важливо! Не використовуйте герметики: їхня надійність у цій ситуації сумнівна! Якщо ж самостійна діагностика не допомогла у встановленні проблеми, то треба їхати на СТО.
Коли слід звернутися на станцію техобслуговування для діагностики системи кондиціювання:
-
неприродний шум під час роботи кондиціонера;
-
невиконання функцій (не охолоджує);
-
самостійне переривання роботи та переривчасте подання повітря;
-
волога у салоні;
-
обмерзання сполучних шлангів.
Найчастіше ремонт кондиціонера пов'язаний з тим, що сполучні вузли чи деталі втратили свою профпридатність. Це може бути спричинено:
-
механічним зносом чи пошкодженням;
-
зносом підшипника;
-
проблеми з електропроводкою;
-
неналежне обслуговування.
Мало хто знає правила користування кондиціонером, чим викликають додаткові витрати або прискорюють настання часу поломки. Правильна експлуатація допоможе продовжити термін служби кондиціонера, збереже бюджет та здоров'я.
Правила користування кондиціонером:
-
не слід відразу включати кондиціонер, якщо авто стояло на сонці (необхідно попередньо провітрити салон);
-
не користуйтеся кондиціонером на максимальному режимі (нашкодьте собі та кліматичній установці);
-
не користуйтеся кондиціонером з опущеним склом або відкритим люком;
-
вимикайте кондиціонер за кілька хвилин до виходу з автомобіля;
-
перед спекотним часом року пройдіть діагностику, перевірте герметичність системи кондиціювання та віконних ущільнювачів.
Вартість обслуговування системи кондиціювання відносно невисока, проте все залежатиме від справності системи загалом. У Києві якісне обслуговування кондиціонера ви можете отримати на станції технічного обслуговування автомобілів ОСКАР, у нас працюють досвідчені фахівці, які постійно підвищують свою кваліфікацію.