Коробка передач - один із основних вузлів у пристрої автомобіля. При виборі автомобіля кожен водій знає якому виду КПП віддати перевагу, або це буде механіка, або коробка автомат. З погляду конструктивних особливостей механічна коробка передач куди простіше, а ось автомат у рази складніший і вибагливіший. Яка б не була коробка передач вона піддається чималому навантаженню, тому більш схильна до зносу і поломок. Автоматична коробка ламається трохи частіше, оскільки вона має обмежений ресурс роботи.

На термін служби КПП має вплив і сам водій. Наприклад водій любить екстремальну їзду, різко стартує і гальмує, піддає автомобіль критичним навантаженням, або нехтує обов'язковим прогріванням і їде на холодному маслі. Всі ці пункти призведуть до поломок тієї чи іншої складової авто, у тому числі коробки. Водії, які вже стикалися з поломкою КПП, знають, що ремонт коробки передач потребує чималих коштів, тому краще піти на випередження проблеми, і при симптомах несправності записатися на СТО.

Ознаки того, що автоматична коробка передач потребує обслуговування:

  • помітна вібрація на початку руху;

  • неприродний стукіт або скрегіт коробки;

  • машина стартує із пробуксовкою;

  • затримка у перемиканні передач;

  • горить чек на приборній панелі.

Навіть недосвідчений водій відразу помітить нетипову поведінку коробки передач, куди важче зрозуміти в якому саме місці коробки несправність і чим вона викликана. Автоматична коробка передач складається з безлічі компонентів та розхідників. Тому за перших ознак не варто відкладати поїздку в сервіс.

Найбільш поширені несправності в АКПП:

  • витік трансмісійної рідини - необхідна рідина для роботи гідротрансформатора, що змащує всі елементи в системі, сприяє перемиканню передач. Важливо тримати на контролі його рівень, колір і проводити своєчасну заміну, адже він має свій робочий ресурс. Витік масла призведе до його дефіциту в коробці, або іншими словами голодування, що в свою чергу здатне викликати небажану вібрацію і перегрів. Перегрів олії дуже погано впливає на коробку, страждають металеві деталі, а також більшість кріплень із пластику і вони можуть розплавитися.

  • некоректна робота гідротрансформатора - деталь за допомогою якої відбувається плавне перемикання передач та зчеплення. Про проблеми в цій частині нам сигналізуватиме затримка в перемиканні швидкостей або взагалі їхнє випадання. Гідротрансформатор - дорога деталь, проте вона піддається ремонту, його розкривають, промивають, ремонтують і зварюють воєдино.

  • поломка гідроблоку - мозок АКПП, контролює циркуляцію рідини у трансмісії та перемикання передач. На нього погано впливає їзда на холодній олії (непрогрітій машині). Якщо він вийшов з ладу, то найлегше його замінити на новий, адже мало хто візьметься за його ремонт, а якщо й візьметься, то вийде це дорожче, ніж придбати новий.

  • проблеми з електронним блоком управління - відповідає за електроніку в автоматичній коробці передач, про його поломку скаже лампочка “чек”, або ж повна відмова коробки працювати. У разі поломки краще викликати евакуатор і їхати на станцію техобслуговування, адже навіть якщо автомобіль і може продовжувати рух з цією несправністю, то такий автомобіль становитиме загрозу для всіх учасників руху.

Вартість ремонту залежить від того, що саме вийшло з ладу, чи це проблема з мікросхемою або контакти шлейфу, що окислилися.

Нехтування діагностичними заходами може призвести до серйозних поломок АКПП, проблему набагато легше і дешевше усунути на ранніх етапах або взагалі запобігти. у Києві за якісним обслуговуванням звертайтесь на станцію технічного обслуговування автомобілів ОСКАР.